سامانه GIS یکپارچه وزارت راه و شهرسازی (سینام)

هدف از این طرح دستیابی به سامانه GISیکپارچه سازمانی و بومی بر اساس منابع متن باز و همچنین سرویس دهی نقشه ای به سایر سامانه های سازمان بوده است که برای نخستین بار در وزارت راه و شهرسازی پیاده سازی گردید.

این طرح در قالب بازنگری و پیاده‌سازی بانک اطلاعات مکانی، طراحی و تولید برنامه کاربردی تحت وب و سرویس‌های اطلاعات مکانی تحت وب به ستاد وزارتخانه، تمامی ادارات کل استانی، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و در هماهنگی کامل با معماری کلان سازمانی وزارت راه و شهرسازی می‌باشد. همچنین پوشش حوزه مکانی کلیه سامانه‌های فرآیند‌محور وزارت راه و شهرسازی از جمله قابلیت‌های مورد انتظار این سامانه است. دوری از پیچیدگی‌های معمول نرم‌افزارهای GIS، بهینه‌سازی سرعت با توجه به پیاده‌سازی تحت وب و کاربرپسندی از جمله سایر ویژگی‌های این سامانه می باشد.

مطالعه بیشتر...

سامانه GIS یکپارچه رودخانه‌های کشور(سامیر)

دستیابی به بستر و استانداردی واحد در جمع‌آوری، ذخیره سازی و به اشتراک‌گذاری نقشه‌ها و اطلاعات GISدر حوزه مهندسی رودخانه، همواره یکی از دغدغه‌های مدیران این حوزه بوده است.

 

مطالعه بیشتر...

مرکز تبادل اطلاعات مکانی وزارت راه و شهرسازی (متا)

  

کاربرد وسیع نقشه‌ها و داده‌های مکان‌محور در وزارت راه و شهرسازی، استفاده روزافزون از داده‌ها و نرم‌افزارهای GIS را ضروری کرده است. ولی ازطرفی به‌سبب عدم اشتراک‌گذاری صحیح داده‌ها، اهمیت و کاربرد داده‌‌ها و بانک‌های اطلاعاتي مكاني به‌درستی مشخص نشده است. این امر همواره سبب ایجاد موازی‌کاری‌ها در تهیه و تولید داده‌های مکانی(که هزینه‌های مادی و زمانی قابل توجهی را به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه تحمیل می‌کند) شده است.

 

مطالعه بیشتر...

نرم افزار مدیریت تملک اراضی - سمتا

سامانه مدیریت تملک اراضی (سمتا)، مجموعه ای است از نرم افزار و بانک های اطلاعات مکانی که با هدف مستندسازی مکانی کلیه املاک و دارایی های غیرمنقول شرکت‌های تابعه یک سازمان یا وزارتخانه ایجاد شده است.

مطالعه بیشتر...

نرم افراز سامانه تملک اراضی سامان

سامانه تملک اراضی در سال 89 با هدف مدیریت، پایش و مستندسازی مطلوب تملک اراضی در شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، به همت مدیران این شرکت و با همکاری شرکت مهندسی فرانگاشت نوآور آغاز به کار کرد. این سامانه با نگاهی نو و به کارگیری فناوری های روز مانند GIS و سنجش از دور، به موفقیت‌هایی فراتر از میزان پیش‌بینی شده رسید که همین امر و جامعیت آن باعث شد به عنوان سامانه استاندارد وزارت نیرو در حوزه تملک اراضی انتخاب و به کار گرفته شود..

مطالعه بیشتر...

طراحی و پیاده سازی نرم افزار سه بعدی برج میلاد

امروزه سامانه های GIS تنها محدود به فضاهای وسیع مسطحاتی نیستند، بلکه میتوانند در سازه های عظیم نیز کارایی خود را نشان دهند. از این رو مدیریت برج میلاد تصمیم به طراحی سامانه ای 3 بعدی، برای مدیریت تجهیزات این برج گرفت که طراحی بانک GIS و نرم افزار مربوطه در نهایت به این شرکت واگذار گردید. هدف این نرم افزار مدیریت گرافیکی سازه برج توسط کارشناسان و مدیران این برج می باشد.

مطالعه بیشتر...

نقشه همراه شهر جدید پردیس

با وجود بانک GIS استاندارد، امکان راه اندازی انواع سرویس ها و فناوری های نوین در حوزه GIS وجود دارد.

Mobile GIS یکی از این سرویس هاست که به کاربر امکان می دهد بر روی یک نقشه محاوره ای بر روی دستگاهی قابل حمل

مطالعه بیشتر...

سامانه GIS شبکه فیبر نوری

فناوری GIS امروزه در هر حوزه‌ای که به نوعی به مکان و اطلاعات مکانی وابسته است، سرویس‌های اطلاعاتی و پردازش‌هایی را ارائه می‌کند که هم در سطح طراحی و کارشناسی و هم در سطح مدیریتی و تصمیم گیری ارزشمند است. یکی از اینحوزه‌ها، شبکه ارتباطی فیبر نوری است.

مطالعه بیشتر...